Koupací jezírko

Koupací jezírka realizujeme na klíč již mnoho let. V odkazu „Galerie jezírek“ jsou ukázky našich prací. Před realizací zahradního jezírka je vhodné vidět podmínky na místě pro budoucí koupací jezírko. Je vhodné si promluvit o možnostech realizace, o Vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Po této konzultaci u Vás na pozemku, Vám vypracujeme nákladový rozpočet na zahradní jezírko, ještě než schválíte realizaci.

Kontaktujte nás, prvotní konzultace na místě je pro nás důležitá, a proto přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma.

Koupací jezírko na zahradě

Koupací jezírka jsou velice oblíbená pro svoji funkčnost, kdy spojují okrasná jezírka s bazény, které mohou nahrazovat. V těchto jezírkách se dají vytvořit takové podmínky, které zaručují jak zdravý růst a vývoj rostlin, tak čistotu a kvalitu vody potřebnou ke koupání bez použití jakékoliv chemie. Koupací jezírka jsou vhodná na malé i velké zahrady, kde spolu s dřevěnou palubou (terasou) a pergolou vytváří velice příjemné mikroklima, a to i v horkých letních dnech. Tato jezírka z Vaší zahrady vytvoří místo pro příjemnou relaxaci a také rozšíří Vaše možnosti volných a

Koupací jezírko a čistá voda v zahradě

Na nežádoucí řasy ve vodě je ideální ultrafialové čistící zařízení. Záření může teoreticky pracovat i samostatně, ale účinnější je jako součást filtračního systému. Pro odstranění hladinových nečistot se používají speciální hladinové vysavače, které pohltí pyl, listí a jehličí dříve, než stačí klesnout na dno jezírka. Pro správnou volbu adekvátně výkonného filtračního systému je zapotřebí zkušeností nebo rady odborníka. Je totiž nutné brát v úvahu mnoho proměnných. Hloubku jezírka, četnost slunečního záření, vlivy blízkého okolí jezírka (pole, les), počet ryb, rostlin v jezírku, atd. Pro správnou volbu adekvátně výkonného filtračního systému je zapotřebí zkušeností nebo rady odborníka. Je totiž nutné brát v úvahu mnoho proměnných. Hloubku jezírka, četnost slunečního záření, vlivy blízkého okolí jezírka (pole, les), počet ryb, rostlin v jezírku, atd.

Stavba jezírka na koupání

Stavba zahradního jezírka vyžaduje, aby sklony svahů mezi zónami byly mírné. Pokud chceme nebo nás prostor donutí k svislým pravým úhlům, je dobré, když stěny vyzdíme nebo vymažeme jílem či cementem tak, abychom zabezpečili svah a ten se nesesunul (stěna uvnitř jezírka po napuštění bývá hladší). Pokud zem na pozemku kolem budoucího jezírka není rostlá, doporučujeme vyzdění stávajících stěn jezírka (stává se to ovšem VELMI zřídka).

Výkop a stavba jezírka